Újbudai Hallgatói Startup Verseny: A műszaki mellett fontos a társadalmi innováció is

Képzeljünk el egy olyan világot, ahol nem kell a vásárláshoz fülkében próbálni a ruhákat, hanem megalkothatjuk saját avatarjainkat, amelyeken letesztelhetjük, melyik divatmárka outfitje hogyan állna rajtunk. Shoppingolás után pedig tücsökfehérjéből készült finomságokat fogyaszthatunk, amelyet egy innovatív, okostücsökfarmon állítottak elő.

Bármilyen futurisztikusnak hangzik, hamarosan akár a mindennapjaink részévé is válhat ez a program, feltéve hogy a kerületi startup verseny résztvevői megvalósítják álmaikat. És ez csupán két ötlet a sok közül az idei Újbudai Hallgatói Startup Verseny palettájáról, amit Újbuda Önkormányzata az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesülettel közösen hirdetett meg.

Az április 16-i döntőn dr. László Imre, Újbuda polgármestere köszöntőjében úgy fogalmazott: „fontos számunkra, hogy a műszakiak mellett társadalmi innovációk is versenyezzenek; hogy az ötletek kifejezetten az újbudai szociális világ, közösségi ellátás javítását eredményezzék”.

A megmérettetésen bármely 35 év alatti, budapesti felsőoktatási intézményben bármilyen tanulói jogviszonnyal rendelkező, vagy XI. kerületi lakcímmel rendelkező (helyi kollégiumok lakóit beleértve) felsőoktatási hallgató indulhatott egyénileg vagy maximum ötfős csoportokban.

A pályázatok többségükben a digitális világhoz, a mesterséges intelligenciához, internetalapú programokhoz kapcsolódtak.

A döntőbe hat vállalkozás került be, a négy nyertes egy-egy millió forint támogatást kapott, melyet vállalkozása fejlesztésére fordíthat. Az ez évi négy befutó a CricksFarm, az Aprently, a Webflare és a uMix3D csapata volt. A díjakat Erhardt Attila alpolgármeseter adta át.

A ROVATBÓL