Közel 960 végzős diák ballag idén Újbudán

Virágcsokrokkal és lufikkal a kezükben vonultak végig az iskola folyosóin a végzősök, miközben családtagjaik és tanáraik meghatottan követték a búcsú ünnepélyes pillanatait. Ismét elérkezett a ballagások időszaka.

Június 19-én a Gazdagréti Sport Általános Iskolában is elköszöntek a nyolcadikosok, ahol beszédet mondott Dr. László Imre polgármester és az iskola igazgatója, Part Éva is. Az ünnepségen fellépett az iskola kórusa, a végzős osztályok táncprodukciókkal készültek, a diákok pedig szalagot kötöttek az iskola zászlajára és rózsával köszönték meg szüleik sokéves gondoskodását és támogatását. A rendezvény végén elismeréseket is átadtak a kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulóknak.


Újbudán idén a 15 általános iskola közel 600 végzős diákja fejezte be általános iskolai tanulmányait, és kezdi meg középiskolai éveit ősszel. A kerület négy középiskolájában pedig csaknem 350 tanuló ballagott el, míg az újbudai Montágh fejlesztő intézményben további 20 fiatal zárta az évet. Vagyis idén több mint 960 diák búcsúzott el intézményétől Újbudán, hogy tanulmányait új közösségben folytassa, vagy életének egy következő fontos szakaszába lépjen.

A ROVATBÓL