Warning: Undefined array key "real-accessability" in /data/6/d/6d2b8969-ea22-4273-9242-92c3d4ee66b4/ujbudaonline.hu/web/wp-content/plugins/real-accessability/real-accessability.php on line 31
class="post-template-default single single-post postid-16003 single-format-standard theme-Newspaper real-accessability-body td-standard-pack woocommerce-no-js wpt_device_desktop wpt_table_body wpt-body-Product_Table tudjuk-hogyan-tanuljunk-hatekonyan global-block-template-1 tdb_template_290 elementor-default elementor-kit-3600 tdb-template tdc-header-template tdc-footer-template td-animation-stack-type0 td-full-layout" itemscope="itemscope" itemtype="https://schema.org/WebPage">

Tudjuk, hogyan tanuljunk hatékonyan?

Evidensnek tűnhet a kérdés, de vajon tényleg tisztában vagyunk vele, vagy csak addig ismételjük a sorokat, amíg bele nem égnek a mondatok és a szavak a memóriánkba? A tanulás folyamata ennél sokkal összetettebb – és ha tudatosan alakítjuk ki a saját stratégiánkat, sokkal hatékonyabb is lehet.

Éppen ezt a témát járták körbe azok a motivált fiatalok, akik február 7-én részt vettek a B29 Ifjúsági Közösségi Térben az Educational Urban Community (EdUCo) nemzetközi projekt keretében megvalósuló „Fiatalokkal a zöldebb jövőért” kerületi szemléletformáló programsorozat harmadik alkalmán. A Hozd ki a legtöbbet a tanulásból! – Fenntartható tanulás workshop középpontjában az állt, hogy a résztvevők felismerjék saját tanulási folyamataikat és azokat tudatosabban használják.

A tanulás egyik alappillére, hogy azonosítsuk erősségeinket, és tudatosan fejlesszük azokat a készségeket, amelyekben még van hová fejlődnünk. De vajon hogyan lehet ezt a gyakorlatban megvalósítani? A közös műhelymunka remek alkalmat adott arra, hogy a fiatalok feltérképezzék saját erőforrásaikat és tanulási igényeiket. A cél nem csupán az volt, hogy rálátást nyerjenek saját képességeikre, hanem hogy felismerjék, hogyan építhetik be ezeket hosszú távon az életükbe, akár a tanulásban, akár a későbbi munkájuk során.

És ha már a jövőről van szó, nem mehetünk el a munka világának változásai mellett sem. A technológia rohamos fejlődése, különösen a mesterséges intelligencia megjelenése, folyamatosan átalakítja a munkaerőpiacot. De milyen tudáskészletre lesz szüksége az embereknek a jövőben? Milyen szakmák szűnnek meg, és milyen újak jelennek meg helyettük? Ezek a kérdések mindannyiunkat érintenek, hiszen a folyamatos tanulás és az alkalmazkodóképesség ma már alapvető elvárás minden területen.

Földi Barbara ifjúságsegítő, a program workshopvezetője így fogalmazott: „A tanulás tanulása olyan átfogó kompetencia, amit az ember életkortól függetlenül bármikor elkezdhet fejleszteni. Képzeljük el ezt úgy, mint az izomépítést – senki sem születik izmosan, hanem rendszeres és tudatos edzéssel formálja a testét. Ugyanígy a folyamatos tanulás és önképzés tesz bennünket sikeresebbé és boldogabbá, nemcsak a munkánkban, hanem a magánéletünkben is.”

A ROVATBÓL

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support