Az év utolsó rendes ülését tartotta meg Újbuda Önkormányzatának képviselő-testülete december 12-én. A Fidesz–KDNP-frakcióban egy hely üresen maradt, mert Király Nóra november 19-ével lemondott helyi önkormányzati képviselői tisztségéről, miután kinevezték az áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztosnak, és utódjáról még nem született döntés.
A nyílt napirendi pontok tárgyalását politikai nyilatkozattétellel kezdte dr. László Imre polgármester. A maga és képviselőtársai nevében tiltakozását fejezte ki a választási törvény tervezett módosításával szemben. Ez megváltoztatná a választókerületi határokat, így a 2026-os országgyűlési választásra Budapesten az eddigi 18 helyett 16 választókerület lenne, és a XI. kerület elveszítené egységes parlamenti képviseletét. László Imre kiemelte, hogy a kormánypártok által előterjesztett javaslat négy részre szakítaná Újbudát úgy, hogy az egyetlen választókerületnek sem lenne központja, és nem lenne önálló képviselete a parlamentben. Balogh Péter frakcióvezető (Fidesz–KDNP) szerint viszont történelmi lehetőség, hogy Újbudát az eddigi kettő helyett négyen képviselhetik a parlamentben. Bába Szilvia önkormányzati képviselő egyetértett a tiltakozás tartalmával, de a politikai felhanggal nem. Varga Gergő képviselő rámutatott, hogy ez választási manipuláció, amely a kormánypártoknak kedvez, a versenytársak pozícióját pedig gyengíti. A politikai nyilatkozatot végül a képviselő-testület többsége támogatta.
Ezt követően újraválasztották a Média 11 Kft., a KözPont Újbudai Kulturális Nonprofit Kft. és az Újbuda Parkolásüzemeltető Kft. eddigi ügyvezetőit, majd megtárgyalták a Kerületi Építési Szabályzat (KÉSZ) módosítását a Kelenföld–Budaörs vasúti vonalszakasz bővítéséhez kapcsolódóan. A fejlesztési tervek szerint megszűnne a Muskétás utcai vasúti átjáró, amivel jelentősen romlana a környéken élők helyzete, több városrész, így Tóváros közlekedése is ellehetetlenülne. A képviselő-testület úgy határozott, nem fogadja el a KÉSZ módosítását, és megbízza a polgármestert, hogy további tárgyalásokat kezdeményezzen a beruházó Építésügyi és Közlekedési Minisztériummal. Döntöttek arról is, hogy idén nem adományozzák oda a Családbarát Vállalkozás Újbuda és a Felelős Vállalkozás Újbuda elismerő címeket, mert a benyújtási határidőn belül csak egy-egy pályázat érkezett ezekre.
Az év utolsó testületi ülése ezek után ünnepi hangulatot öltött. Jánosi Gergő javaslatára a képviselők Mikulás-sapkából húzták ki egymás nevét, és egy-két kedves mondattal ajándékozták meg a másikat.
Létezik-e a Mikulás?
Újbuda polgármesterével üzent a Mikulás Junghausz Rajmundnak. A képviselő interpellációjában arra szólította fel dr. László Imrét, legyen férfi, foglaljon állást abban az újbudaiakat is érdeklő fontos kérdésben, hogy létezik-e a Mikulás.
Újbuda polgármestere válaszában elmondta: a kérdés kapcsán személyesen az érintetthez fordult, aki zokon vette, hogy létét megkérdőjelezték. A beszámoló szerint a Mikulás ajándékot is küldött, amelynek átadásával a polgármestert bízta meg. A csomagban főleg virgács volt, de egy kis édesség és gyümölcs, illetve egy csizmácska is jutott a képviselőnek.
László Imre hozzátette: „Én nemcsak hiszem, hanem biztosan tudom, hogy a gyermekek boldogsága mindennél előbbre való. A Mikulás pedig, mint tudjuk, mindnyájunknál több örömöt képes szerezni a gyerekeknek, amit nem szabad elvenni tőlük. Ezért arra kérek mindenkit, ne kérdőjelezze meg a Mikulás létezését, hanem inkább segítsen neki”.