Október 10-én tartották Újbuda képviselő-testületének alakuló ülését, melyen az önkormányzati képviselők és az újraválasztott polgármester eskütétele után egyebek mellett megválasztották az új alpolgármestereket. Dr. László Imre polgármester ismertette a következő öt évre szóló programját.
– Azon fogunk dolgozni, hogy Újbuda optimális hely legyen a családok számára. A most épülő városrészeket folyamatosan monitorozzuk, és ha szükséges, bővítjük a humán infrastruktúrát, mint ahogy tettük ezt Madárhegyen a Gyermekligettel. Az új gyermekegészségügyi centrumot és egynapos sebészetet európai színvonalon kívánjuk üzemeltetni, példát mutatva mindenkinek a hatékony és betegbarát működtetésre – fogalmazott a városvezető.
Az önkormányzat folytatja a menzareformot, új elemekkel bővíti a 60+ programot, szándékában áll a szociális támogatások kiterjesztése, európai színvonalú gyermekbiztonsági rendszert vezet be. Az élhető környezet és a fenntarthatóság érdekében továbbviszik a „Betonból zöld” programot, vizsgálják az alternatív energiaforrások hasznosítását, szeretnék csökkenteni az agglomerációból érkező, Újbuda légszennyezettségét befolyásoló gépjárműforgalmat, valamint dolgoznak a lakosságbarát parkolási rendszer fejlesztésén. Kibővítenék a közterület-felügyelet hatáskörét, és önkormányzati rendészetté alakítanák át, valamint Újbuda saját kézbe kíván venni több, jelenleg a Fővárosi Önkormányzathoz tartozó kerületi közterületet (Szent Gellért tér, Móricz Zsigmond körtér, Etele tér, Feneketlen-tavi park).
– Egy olyan nagy önkormányzat, mint az újbudai, nem egy gyorsan reagáló naszádhoz, nem egy könnyen manőverező motorcsónakhoz, hanem egy nehezebben irányt változtató tankerhez hasonlítható – mondta László Imre, arra utalva, hogy a szándékok és a testületi üléseken meghozott döntések nem egyik napról a másikra válnak valóra, az elfogadott koncepciók és tervek hetek, hónapok, esetleg évek múlva valósulhatnak meg.
Az új képviselő-testület első ülésének napirendjén szerepelt a szervezeti és működési szabályzat módosítása, emellett sürgősségi előterjesztésben döntöttek a jövő tavaszra tervezett közterületi beruházásokhoz, illetve intézményi fejlesztésekhez szükséges előzetes kötelezettségvállalásokról. Elvégzik például több óvoda és bölcsőde szigetelését több mint 300 millió forintból, a Bükköny Óvoda felújítására pedig közel 470 millió forintot szánnak. Megszavazták, hogy jövőre is csatlakozik az önkormányzat a Bursa Hungarica Felsőoktatási Ösztöndíjpályázathoz, melyre előzetesen mintegy 9 millió forintot terveznek. Határoztak arról is, hogy megszüntetik a Városgazdálkodási Igazgatóságot, és a különböző szakmai területekből öt, közvetlenül a jegyző alá tartozó osztályt hoznak létre. Döntöttek az önkormányzat kizárólagos tulajdonában álló gazdasági szervezetek felügyelőbizottságai, illetve a hat állandó bizottság tagjairól is. Titkos szavazáson adott bizalmat a testület a polgármester javaslatára dr. Bács Márton, Erhardt Attila, Kreitler-Sas Máté és Hintsch György alpolgármesternek. (Két korábbi alpolgármester, Bakai-Nagy Zita és Barabás Richárd önkormányzati képviselőként folytatja munkáját.)
Az előző önkormányzati ciklushoz képest nemcsak az alpolgármesterek személyében történt változás, hanem a lakosságszám alakulása miatt 17 helyett 16 egyéni választókerületi és hét kompenzációs listáról bekerült képviselő alkotja a testületet. Tizenöt képviselőt a DK–Momentum–MSZP-Párbeszéd–Zöldek-LMP koalíció delegált, ötöt a Fidesz–KDNP, kettőt az MKKP, egyet a Mi Hazánk, egy tag (Bába Szilvia) továbbra is független. Újonnan csatlakozott a testülethez Naszádos Zsófia (DK–Momentum–MSZP-Párbeszéd–Zöldek-LMP), valamint kompenzációs listáról Király Nóra, Farkas Krisztina, Balogh Péter (Fidesz–KDNP), Várady Zoltán és Jánosi Gergő (MKKP). A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) mellett a Körtér Szövetség Újbuda Jövőjéért és az Újbudáért frakciónevekkel is meg kell ismerkedni ebben a ciklusban.