Bepillanthatunk a Bényi–Supka család életművébe. Az október közepén, a KF & T Kft. Galéria és Klubban nyílt tárlaton a család szellemisége, munka- és művészetszeretete mutatkozik meg. Október közepén nyílt meg a Bepillantás a Bényi–Supka család alkotóműhelyébe című kiállítás a KF & T Kft. Galériában. A tárlat Bényi Eszter, Bényi László, Supka Géza és Supka Magdolna munkásságából mutat részleteket: családi tablóképeket, gobelineket, valamint festményeket.
A 2018-ban Pro Cultura Újbuda címmel kitüntetett textilművész, Bényi Eszter ezer szállal kötődik a kerülethez. Felmenői között van festő, művészettörténész, régész, ő maga a magyar gobelinművészet megkerülhetetlen alakja, lírai falikárpitjai számos hazai és külföldi kiállításon szerepeltek.
A textilművész nagyapja Supka Géza régész, művészettörténész, író (az Ünnepi Könyvhét kezdeményezője), édesanyja Supka Magdolna művészettörténész, édesapja Bényi László festő, művészettörténész. – Mindannyian szenvedélyesen és fáradhatatlanul szerették munkájukat, ez a család mindegyik tagjára érvényes, nem csupán azokra, akik a képzőművészet felé fordultak – emelte ki beszédében dr. László Imre polgármester. – Újbuda számára a művészet kiemelten fontos, hiszen a kerület gazdag kulturális örökséggel és alkotó közösséggel büszkélkedhet, amely évszázadokon átível. Egy ilyen kiállítás alkalmával nem csupán az alkotások esztétikai élvezetéről van szó. A Bényi–Supka család művészete egyben történetmesélés.
Műveiken keresztül megérthetjük, hogyan kapcsolódnak össze a generációk, hogyan formálódik és alakul egy család alkotói hagyománya. Ez a kiállítás nemcsak a művészettörténet iránt érdeklődőknek jelent élményt, hanem mindenkinek, aki keresi az esztétikai szépséget, a gondolatébresztő formákat és a művészet lélekemelő erejét – tette hozzá a polgármester. A tárlaton bemutattak egy rövidfilmet is a család életéről és munkásságáról.