Offline szülő, online gyerek címmel tartott előadást május 11-én az önkormányzat üléstermében Tari Annamária klinikai pszichológus, pszichoterapeuta, akinek egyik szakterülete az online tér és a közösségi média hatása az ember személyiségére.
A szakember egyebek között olyan kérdésekkel foglalkozott, hogy milyen pszichés hatásai vannak a „kütyüzésnek”; miért kell nagyon tudatosnak lenni a gyermekek okoseszköz-használatával kapcsolatban. Hangsúlyozta, hogy a családban kezdettől fogva az élet szerves részévé kell tenni a beszélgetést az internetről. Hasznos, ha a gyerekben tudatosul, hogy érdeklődnek az iránt, amit csinál, és meghallgatják. – Az online világban sem a felhasználókban, sem pedig az alkalmazásokban nem szabad megbízni. Elhitetik velünk, hogy a törlés gombra klikkelve bármit eltüntethetünk, holott azok a dolgok is a digitális lábnyom részeivé válnak, mindennek nyoma marad, amit teszünk – figyelmeztetett a pszichológus.
Tari Annamária kiemelte, hogy két iparágban nevezik a termékek fogyasztóját felhasználónak: a drogüzletben és az IT-szektorban.
T. K.