A kommunista diktatúrák áldozataira emlékeztek

Február 25-e a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja. 1947 februárjában ezen a napon a szovjet megszállók letartóztatták és a Szovjetunióba hurcolták Kovács Béla kisgazdapárti országgyűlési képviselőt. Elhurcolása nyílt támadás volt a magyar demokráciával szemben, és egyértelműen mutatta, hogy a kommunista hatalomátvétel erőszakkal és törvénytelen eszközökkel történt. Az eset a diktatúra kiépülésének egyik jelképes és meghatározó fordulópontjává vált.

Ebből az alkalomból Újbuda Önkormányzata idén is koszorúzást szervezett a Bartók Béla út 24-26. számú épületnél, az egykori Hadik Laktanya falán lévő emléktáblánál.

Voltak, akiket koncepciós perekben ítéltek el, másokat pusztán származásuk, hitük, társadalmi helyzetük vagy politikai meggyőződésük miatt bélyegeztek meg. 

Az emlékezés koszorúit Kreitler-Sas Máté alpolgármester és a Tisza Párt nevében Kulcsár Krisztián országgyűlési képviselőjelölt helyezte el.

 „Az emlékezés nem múltba révedés, hanem erkölcsi kötelesség. Figyelmeztetés arra, hogy a szabadság nem magától értetődő, a demokrácia nem sérthetetlen, az emberi jogok védelme minden nemzedék felelőssége” – fogalmazott beszédében az alpolgármester. „Őrizzük meg az áldozatok emlékét, és adjuk tovább a következő nemzedékeknek a tanulságot. A szabadságunk érték, melyet védenünk kell minden korban és minden körülmények között. Emlékezzünk tisztelettel és méltósággal. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak.” – tette hozzá. 

A ROVATBÓL