Több mint 170 esztendeje, 1852. április 21-én nyílt meg Pesten Magyarország első bölcsődéje „józan és becsületes szülők csecsemőinek ellátására, míg azok a munkájukat végzik, így családi jobblétüket előmozdítja”. A bölcsődék napja alkalmából polgármesteri dicséretben részesítették a kerületben kimagasló tevékenységet végző bölcsődei nevelőket.
A Polgármesteri Hivatal nagytermében rendezett ünnepségen dr. László Imre polgármester megköszönte az újbudai kisgyermeknevelők és óvodai dolgozók elhivatott munkáját. Hozzátette, hogy bár az elmúlt 170 évben rengeteg minden változott a világban, sokat fejlődött a szociológia és a pedagógia, változott a családok szerepének megítélése, az az igény változatlan maradt, hogy a kisgyermeknevelők szeretettel és törődéssel forduljanak a gyerekek felé, ők a pedig a legnagyobb biztonságban érezhessék magukat ott, ahol mindennapjaikat töltik. – Ma óriási szükség van a nevelésben a bizalomra, a nyugalomra, a türelemre és az odaadásra – tette hozzá a polgármester.
Bakai-Nagy Zita alpolgármester elmondta: hamarosan átadják Madárhegyen a két csoportszobás Gólyahír Bölcsődét. Emellett az önkormányzat pályázat útján több mint 800 millió forintot nyert egy új, négy csoportszobás bölcsőde építésére az Ulászló utcában, a Saroktelek területén.
Polgármesteri dicséretben részesült:
Dékány Krisztina – Dúdoló Bölcsőde
Ferenciné Mándli Ágnes – Pöttöm Bölcsőde
Sárközi Istvánné – Szemünk Fénye Központi Bölcsőde
Temesvári Ildikó – Mogyoróskert Bölcsőde
Tóth Csilla – Katica Bölcsőde