Február végére befejeződik a műszaki átadás-átvétel, májustól indulhat a próbaüzem – derült ki a Gyermekegészségügyi Centrum bejárásán. Ez lesz az ország első poliklinikai szakrendelője, ahol a teljes körű szakellátás mellett egynapos sebészet is működik.
– Megkezdődött az épület bebútorozása, valamint a műszaki eszközpark telepítése, már csak a szakhatósági engedélyek beérkezésére kell várni – tájékoztatott a kerület legjelentősebb egészségügyi beruházásáról dr. Lehoczky Péter. Az üzemeltető Szent Kristóf Szakrendelő főigazgatója elmondta, a centrum ellátja a XI., a XXII. kerületi és dél-budai betegeket, valamint az Érdről, Diósdról, Biatorbágyról és Törökbálintról érkezőket is. A központot 60 ezer gyermek ellátásra tervezték, de az Újbudán épülő 22 ezer lakásba költözőkkel négy-öt éven belül 85 ezerre is nőhet ez a szám. A széles körű járóbeteg-szakellátást nyújtó centrumnak 17 gyermekgyógyászati szakmára van engedélye, amiből 15-öt biztosan elindítanak, egynapos sebészeti részlege felnőtteket és gyerekeket egyaránt fogad.
– Ez lesz Magyarország első poliklinikai alapú járóbeteg-szakellátó intézménye – jelentette ki dr. László Imre polgármester, aki szerint érthetetlen, hogy nincs máshol ilyen, pedig a hazai egészségügyben nagy szükség lenne rájuk. A főigazgató elmondta, a centrum érezhetően csökkenteni fogja a várólistákat, az induláshoz és a kívánt kapacitás eléréséhez azonban meg kell duplázni a létszámot: a szükséges orvosok fele hiányzik, a szakdolgozókkal együtt 40-50 embert várnak még. A 21. századi környezet azonban Lehoczky Péter szerint vonzani fogja a szakembereket.
T. D.