,,1848 üzenete 2024-ben az, hogy szabadság csak akkor van, ha mindenki rendelkezésére áll.” Dr. László Imre polgármester szabadság köré épített beszéde után a kerület rangos kitüntetéseit osztották ki Újbuda Önkormányzatának központi megemlékezésén. Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékére rendezett ünnepségen a Nézőművészeti Kft. adott műsort.
– A világ forr, hazánk békétlen, honfitársaink milliói bizonytalanságban, félelemben élnek. Nem tud szabad lenni az, aki nincs biztonságban. Pedig ’48 hősei azt akarták, hogy mi szabadságban éljünk, hogy ismerjük fel a másik magyarban a barátot, és ne engedjünk az ,,úgysem sikerülhet” hangoknak – jelentette ki beszédében László Imre, majd úgy fogalmazott: 1848 a szabadságról soha le nem mondás mellett annak is a szimbóluma, hogy mi, magyarok összetartozunk. – A szabadság és hazaszeretet minden magyarban közös, ez az, amiből ma sem engedhetünk, ezzel tartozunk ’48 hőseinek és magunknak – tette hozzá. A nyitó beszéd után Scherer Péter rendezésében Ady/Petőfi címmel láthatott részleteket a közönség a Nézőművészeti Kft. előadásából.
Az ünnepségen László Imre és Bakai-Nagy Zita alpolgármester adta át a Pro Urbe Újbuda kitüntetést, amely a kerület fejlődéséért, szellemi, anyagi javainak gyarapításáért végzett munka elismerése. Idén Balázs Gyula László, Újbuda képviselő-testületének egykori tagja, alpolgármestere és tanácsnoka érdemelte ki a díjat az egészségügy, a sport és a nemzetközi kapcsolatok területén végzett több évtizedes kiemelkedő tevékenységéért.
A rendezvényen elismerést kaptak azok is, akik a kerületi közösségek építésében, fejlesztésében végeztek kiemelkedő társadalmi munkát. László Imre és Barabás Richárd alpolgármester Pro Communitate Újbuda díjat adott át Bánfi Ilonának, a Ménesi Kulturális Utcabál főszervezőjének a rendezvény létrehozásáért, a városrész szereplőinek összefogásáért, a kerületben élő művészek szellemi örökségének ápolásáért. Kitüntetésben részesült a Szomszédok című teleregény produkciós csapata is. Az egykori stábot nem csupán Gazdagrét népszerűsítéséért, de a mai napig tartó közösségépítő tevékenységéért is díjazták. Az elismerést Bujtás János rendező vette át.