Nehéz, de eredményes ciklust zárt Újbuda

A kismamák szamárköhögés elleni oltásának támogatását, valamint az ebédpénz kompenzációs rendszerének folytatását is megszavazták az október 1-jével záruló önkormányzati ciklus utolsó képviselő-testületi ülésén, ahol az időszak mérlegét is megvonták.

– A nehézségek és a gondok ellenére is eleget tudtunk tenni az elvárások többségének – kezdte a most záruló ötéves önkormányzati ciklust értékelő beszédét dr. László Imre. Újbuda polgármestere egyebek mellett arra emlékeztetett, hogy az elmúlt években az engedéllyel rendelkező beruházások esetén is sikeresen lassították a kerület túlépítését, csökkentették az épületek méretét, illetve lakásszámait, növelték a zöldfelületeket és magasabb fokozatra kapcsolták a Betonból zöld nevű programot. Jelentős eredménynek nevezte, hogy a mostani vezetés üzemelhette be a Gyermekegészségügyi Centrumot – e beruházás kezdeti szakaszát az előző ciklusban Hoffmann Tamás polgármester gondozta. 

– A most véget érő időszakban javult a biztonságérzet a kerületben, bővült a parkolási reform és gazdagodott a Bartók-negyed koncepció – tette hozzá László Imre, aki a legnagyobb sikernek azt tartja, hogy Újbuda rendre dobogós helyeket szerez az ország legátláthatóbb önkormányzatainak listáján. Az idén júniusban újraválasztott polgármester végül felidézte, hogy a korábbi ciklusokban ismeretlen hármas veszélyt: a pandémia, az energiaválság és kiugró infláció trióját is át kellett vészelni, amiben óriási segítséget nyújtottak a hivatal dolgozói. Megköszönte továbbá a most nyugdíjba vonuló jegyző, a kabinet, a képviselők, valamint a szakszerűen és törvényesen működő önkormányzati cégek munkáját is.

A kerületben a tavaly elkezdett menzareform részeként vezették be az országban egyedülálló gyermekétkeztetési kompenzáció rendszerét. Ennek lényege, hogy minden időben lemondott ebédért 500 forint kompenzációt fizet az önkormányzat a szülőknek. Az intézkedés azért hasznos, mert a közétkeztetésben résztvevők több mint fele részesül szociális alapon térítésmentes étkezésben, és ha egy gyerek valamiért nem megy iskolába, az ő adagját feleslegesen szállítják ki. Mióta azonban anyagilag motiválttá tették a lemondást, az étel nem kerül a kukába, mert meg sem rendelik, így mindenki jól jár. Az önkormányzat a bevezetés óta közel 4,5 millió forintot fizetett vissza a szülőknek. Mivel szeptember 30-án az első kompenzációról szóló rendelet hatálya lejár, a képviselők megszavazták annak meghosszabbítását, illetve a szükséges források hozzárendelését. 

Az ülésen arról is döntöttek, hogy a nagyon fiatal csecsemőkre fokozottan veszélyes szamárköhögés-fertőzés megelőzése érdekében az önkormányzat 15 ezer forint erejéig támogatja a várandós kismamák beoltását.    

A ROVATBÓL

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support